Ölülere Reçete Yazdırdılar

Çalışma Bakanlığı 2015 yılı verileri içerisinde 2 Milyon TL’ye yakın bir tutarda ölü bireylere reçete yazılması ve işlem yapılması gibi bir durumun ortaya çıkarıldığını belirledi.

Ölülere Reçete Yazdırdılar
Bu içerik 889 kez okundu.

Çalışma Bakanlığı 2015 yılı verileri içerisinde 2 Milyon TL’ye yakın bir tutarda ölü bireylere reçete yazılması ve işlem yapılması gibi bir durumun ortaya çıkarıldığını belirledi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yeni yılda verilerini hazırladı. Hazırlanan veriler neticesinde geçtiğimiz yıl yani 2015 yılında hekimler tarafından ölen bireylere işlem ve reçete yazılmasından dolayı 1 milyon 827 bin TL usulsüzlük yapıldığını ortaya çıkardı.

Birçok Usulsüzlük Ortaya Çıkarıldı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı SGK üzerine yapılan teftişler ve rehberlik çalışmalarının ardından verilerini açıkladı. Bakanlık tarafından gerçekleştirilen teftişlerde birçok usulsüzlük gün yüzüne çıkarıldı. Ayrıca yapılan birçok teftiş sonucu çok sayıda sigortasız işçi çalıştıran işletmeler bulundu. Yapılan teftişler sonucunda bu işletmelere yüklü miktarlarda cezalara çarptırıldı.

120 Milyon TL Ceza İşlemi Yapıldı

Yapılan teftişlerde birçok genç işçi ve çırağa gerekli işlem yapmayan işletme belirlendi. Birçok işletme yaşı doldurmamış genç işçi çalıştırmakta birçok işletme ise sigorta işlemsiz işçi çalıştırmaktaydı. Ayrıca teftiş sırasında çalışma izinleri olmadan çalışan 52 yabancı uyruklu kişi çalıştıran işletmeler hakkında da suç duyurusunda bulunulmuştur.

Hem Çalışıp Hem Malul Aylığı Alanlar Var

SGK bünyesinde çalışma yapan rehberlik ve teftiş çalışmaları sırasında bireysel bazda usulsüzlük yapan kişi bulundu. Bunlar arasında daha önce kaza geçirmiş ve malulen emekli konumdaki kişilerin çalıştığı gibi birçok durumda var.

 

ilaç yolsuzluğu ilaç reçete
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Putin'e Türk Akımı Bilgilendirmesi
Putin'e Türk Akımı Bilgilendirmesi
Aziz Yıldırım, Kendisini Protesto Eden Taraftarları Takım Otobüsünde Alkışladı
Aziz Yıldırım, Kendisini Protesto Eden Taraftarları Takım Otobüsünde Alkışladı