MEB Ödevlere Bir Düzenleme Daha Getirecek

Öğrencilere tatilde ödev vermek yasaklandı mı? Öğrencilere ödev vermek yasak mı, hangi aralıklarla ödev verilebilir?

MEB Ödevlere Bir Düzenleme Daha Getirecek
Bu içerik 1011 kez okundu.

Eğitim sisteminin kalıcı ve başarılı bir hale getirilmesi için çalışan MEB yetkilileri yarıyıl tatilinde ödev vermeyi yasaklamış ve öğrencileri memnun etmişti. Kuralı delerek ödev veren öğretmenler ise tespit edilip uyarılmıştı. MEB aldığı yeni bir kararla ödevlere düzenleme yapacağını açıkladı. Öğrencilere verilen ödevlerin eğitime fazla katkısının olmadığı, bu ödevlerin öğrenciyi derslerden uzaklaştırdığı herkesin kabul ettiği bir gerçek.

Öğretmenler Ne Diyor?

Eğitim vermeye yeni başlayan öğretmenlerin neredeyse tamamı ödev konusunda MEB’e destek olurken tecrübeli öğretmenler bu kararın eğitime darbe vereceğini düşünüyorlar. Genel olarak değerlendirildiğinde her iki tarafın da kendi bildiğine doğru dediği görülüyor. Ülkemizin belki de en büyük sorunlarından birinin eğitim olmasının en temel sebebi bu alanda verilen ezberci eğitimdir. Ezbere dayalı bu eğitim metodunda öğrencilere düşünme ve kendilerini ifade etme yeteneği değil, emirlere uyma, işlevsiz çalışmalar yapma yetisi kazandırılıyor. Bu konu değerlendirildiğinde MEB’in doğru bir karar aldığı söylenebilir.

Öğrenciler Memnun

Özellikle ilkokul öğrencileri alınan bu karardan oldukça memnunlar. Ağır ödev yükü altında ezilen küçük çocuklar yetenekli oldukları derslerden bile soğudukları için okula adapte olamıyorlardı. Yeni sistemde her öğrenci kendi fikrini rahatlıkla ifade edebilecek ve bunun yanı sıra öğrenmesi gereken şeyleri dayatma ile değil, kendi isteğiyle öğrenecek. 

meb ödev ödev yasağı tatilde ödev
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Putin'e Türk Akımı Bilgilendirmesi
Putin'e Türk Akımı Bilgilendirmesi
Aziz Yıldırım, Kendisini Protesto Eden Taraftarları Takım Otobüsünde Alkışladı
Aziz Yıldırım, Kendisini Protesto Eden Taraftarları Takım Otobüsünde Alkışladı