Trafik Sigortası İçin Müjdeyi Mehmet Şimşek Verdi

Başbakan yardımcısı Mehmet Şimşek oldukça fazla olan ve bu sene neredeyse iki katına çıkarılan trafik sigortası için müjdeyi verdi.

Trafik Sigortası İçin Müjdeyi Mehmet Şimşek Verdi
Bu içerik 622 kez okundu.

Açıklama yapan Mehmet Şimşek trafik sigortası konusunda kusur indiriminin yeniden geleceğini ve bu çalışma sayesinde sigorta şirketlerinin ödenmesi gereken primleri daha uygun fiyatlara çekeceğini söyledi. Sene başında neredeyse iki katına çıkarılan trafik sigortası vatandaşları öfkelendirmiş, bu konuda birçok eylem yapılmıştı. Asgari ücrete verilen 300 liralık zammın tüketilen şeylere verilen zamlarla kıyaslandığında yetersiz olduğunu belirten vatandaşlar hükümetin daha somut adımlar atmasını talep ediyorlar.

Kusur İndirimi 2011’de Kaldırılmıştı

Trafik sigortası için ödenmesi gereken primin tutarını düşüren kusur indirimi 2011’de kaldırılmıştı. Kusur indirimi sürücüler arasında bir değerlendirme yapılmasını ve dikkatli sürücülerin daha az sigorta bedeli ödemesini sağlıyor. Bu uygulama hayata geçerse ödenmesi gereken sigorta primi yüzde yirmi ile yüzde otuz beş arası daha indirimli olacak. Sigorta şirketlerinin talep ettikleri sigorta primi bedellerinin de denetleneceğini söyleyen Mehmet Şimşek bu konuda yapılacak olan çalışmalar için de ilk adımı atmış oldu.

Kasko Ücretleri de Arttı

Yeni yılla birlikte sadece trafik sigortası primi değil, kasko sigortası primi de artış gösterdi. Özellikle yeni model araç sahipleri kasko için daha fazla para ödemek zorunda kaldılar. Kusur indiriminin kaskoya etki edip etmeyeceği ise henüz belli değil.

 

trafik sigortası kasko sigortası kusur indirimi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Putin'e Türk Akımı Bilgilendirmesi
Putin'e Türk Akımı Bilgilendirmesi
Aziz Yıldırım, Kendisini Protesto Eden Taraftarları Takım Otobüsünde Alkışladı
Aziz Yıldırım, Kendisini Protesto Eden Taraftarları Takım Otobüsünde Alkışladı