Diyarbakır Büyük Şehir Başkanı Hdp'li Gülten Kışanak Gözaltına Alındı!

Diyarbakır Büyükşehir Başkanı Hdp'li Gülten Kışanak terör örgütü pkk'ya yardım ve yataklıktan, kamu malını kötüye kullanmaktan gözaltına alındı.

Diyarbakır Büyük Şehir Başkanı Hdp'li Gülten Kışanak Gözaltına Alındı!
Bu içerik 2857 kez okundu.

Diyarbakır Büyükşehir Başsavcılığı'nın emri ile yapılan operasyonunda Gülten kışanak pkk'ya destek vermekten gözaltına alındı. 15 Temmuz Dabe komisyonu ile bugün görüşen ve ifadesi alınan  Kışanak'ın evinde arama yapıldı. Akşam  saatlerinde baskın ile Gülten Kışanak ve Mevlis üye Ahmet Anıl gözaltına alındı. Görevini kötüye kullanmak ve terör örgütüne yardım etmekten yargılanacak... Ayrıca HDP'nin 576.000 oy aldığı Diyarbakır'da 20 30 pkk'lı destek için Belediyenin önünde toplandı!
Arkadaşlarımızdan gelen haberlere göre, Diyarbakırlılar sokağa davet ediliyor.. Bu arada Devletimiz gereken tüm önlemi almıştır.

Savcılıktan yapılan açıklamaya göre Kışanak ve Anlı'nın gözaltı sebepleri;
1- DTK katılmak ve burada örgüt lehine konuşma yapmak.
2- PKK/KCK talimatları doğrultusunda Diyarbakır'da nevruz etkinliklerinde terör örgütü lehine söylemlerde bulunarak özerklik çağrısı yapmak.
3- DBB Başkanlığı adına tescilli resmi araçları silahlı terör örgütü üyelerinin cenazelerine tahsis etmek suretiyle kullandırmak
4- Yasadışı toplantı ve gösteri yürüyüşlerine katılarak cebir ve şiddeti meşru gösterecek nitelikte örgüt lehine söz ve eylemlerde bulunmak.
5- PKK/KCK örgütünün üyelerine ait sözde şehit mezarlığını yapmak amacıyla DBB'ye ait araç ve gereçleri tahsis etmek
27 ayrı suçtan işlem yapıldığı belirtilen açıklamada "işlemlerin devam etmekte olup, gelişmelerden kamuoyu bilgilendirilecektir" denildi..
 

 

 

gülten kışanak tutuklandı pkk diyarbakır
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Putin'e Türk Akımı Bilgilendirmesi
Putin'e Türk Akımı Bilgilendirmesi
Aziz Yıldırım, Kendisini Protesto Eden Taraftarları Takım Otobüsünde Alkışladı
Aziz Yıldırım, Kendisini Protesto Eden Taraftarları Takım Otobüsünde Alkışladı