Musul'da Korkulan Oldu! Musul Boşaltılıyor...

Musul operasyonu başladı başlayalı bir türlü istenilen ilerleme sağlanamadı. Deaşı vurmak yerine sivilleri bombalayan Abd , fransa ve diğer koalisyon uçakları hızını artırdı... Deaş'lı teröristler Musul'u yok etmenin derdinde!

Musul'da Korkulan Oldu! Musul Boşaltılıyor...
Bu içerik 1154 kez okundu.

DEAŞ'ın kaybetme olasılığı olursa, Musul'a büyük zararlar vereceği operasyon öncesiğ yazılıp çiziliyordu. Gelen haberler Deaş'ın Musul'u yok etme hazırlıklarına başladığını gösteriyor.

MUSUL CADDELERİNE BİR BİR BOMBA DÖŞENİYOR

Musul'un köylerinden vazgeçen DEAŞ, merkezi bölgelerde savunmaya geçti. önemli binaları kendi elleri ile yok eden terör örgütü, caddelere de bombalı tuzaklar yerleştiriyor.

MUSULA KARADAN TANKLARLA GİREN AMERİKA HELİKOPTERLERLE DE ASKERLERİNİ BÖLGEYE NAKLEDİYOR

Diğer bir son dakika gelişmesi de Amerika askerlerine yönelik oldu. Koalisyon güçlerine bağlı Musul'dan gelen bir diğer son dakika gelişmesi de ABD askerlerinin helikopterlerle Musul çevresi ve Kayyara Nahiyesine bölgelerine nakletmesiydi. 

DAEŞ TERÖR ÖRGÜTÜ AİLELERİNİ RAKKAYA GÖNDERDİ

DEAŞ Terör örgütü, Musul operasyonun başlamasından hemen önce ailelerini işgal ettikleri Rakka kentine gönderdi. Diğer bir haber ise yabancı uyruklu Deaş'lilerin Musul'dan gizlice kaçtığı haberi. Neden kaçtıkları tartışmaya açık olsada. Hangi devlet tarafından gönderildikleri ortaya çıkmaması ağır basmaktadır. 

MUSUL HALKININ DURUMU

3 gün önce başlayan operasyonla birlikte Musul’da halkın çoğunluğu evlerinden çıkmıyor. Musul çarşısı bomboş ve tüm dükkanlar da kapalı. DAEŞ’liler, esnafı dükkanlarını açması, aksi takdirde dükkanlarına el konulacağı tehdidinde bulunuyor.

MUSUL HALKI YOLLARA DÜŞTÜ

Musul operasyonunda en çok etkilenen yine sivil insanlar oldu. Halk deaş'ın elinde olduğu merkezi yerlerden gizlice kaçmayı deniyor. Kaçmayı başaranlar halk yollara düştü. Büyük bir göç dalgasının kapıda oldu görülüyor. Tahminler 1 milyon kişinin göç edeceğini yönündedir. 

1 MİLYON KİŞİYE NASIL BAKILACAK?

Birleş'miş Millet örgütü bu denli bir göçün olması durumunda, bu talebi karşılamalarının mümkün olmadıkları belirttiler.

DipNot: Türkiye yıllardır milyonlarca mülteciye tek başına bakıyor. Hemde en güzel koşullarda. Koca Birleş'miş Milletler örgütü bunu karşılayamazmış. Buna "Kimin Umrunda, Ne halleri varsa görsünler" desenize. Yine kucak açacaksa, Türkiye açar... 

musul operasyonu son durum deaş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Putin'e Türk Akımı Bilgilendirmesi
Putin'e Türk Akımı Bilgilendirmesi
Aziz Yıldırım, Kendisini Protesto Eden Taraftarları Takım Otobüsünde Alkışladı
Aziz Yıldırım, Kendisini Protesto Eden Taraftarları Takım Otobüsünde Alkışladı