3.Gerdanlık Bugün Açılıyor! (O Proje Hizmete Girecek!)

Türkiye’nin son dönemdeki en büyük prestij projelerinden biri olan ve İstanbul Boğazı’nın iki yakasını üçüncü defa bir araya getirecek Yavuz Sultan Selim Köprüsü Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım’ın katılımıyla bugün saat 16.00’da açılacak. Köprü ile birlikte Kuzey Marmara Otoyolu Projesi de hizmete girecek.

3.Gerdanlık Bugün Açılıyor! (O Proje Hizmete Girecek!)
Bu içerik 1810 kez okundu.

HABER MERKEZİ - Boğazın üçüncü gerdanlığı bugün hizmete giriyor. Türkiye’nin yüz akı yatırımlarından biri olan ve İstanbul trafiğini büyük oranda rahatlatacak olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım tarafından bugün saat 16.00’da açılacak. Köprünün yanı sıra Kuzey Marmara Otoyolu Projesi kapsamında inşa edilen Odayeri-Paşaköy kesimi ile Mahmutbey-Odayeri, Reşadiye-Çamlık, Paşaköy-Sancaktepe bağlantı yolları da hizmete açılmış olacak. 

BOĞAZIN ÜÇÜNCÜ GERDANLIĞI

29 Mayıs 2013 tarihinde temeli atıldıktan sonra büyük bir hızla ilerleyen Yavuz Sultan Selim Köprüsü bugün hizmete giriyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başbakanlığı döneminde temeli atılan ve 3 milyar dolara mal oldu. Açılışıyla birlikte TEM ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden ağır vasıtaların geçişinin yasaklanmasıyla İstanbul trafiğine nefes aldıracak prestij projesinin açılışı için İstanbul’un çeşitli noktalarına dev afişler asıldı. Yapımının tamamlanmasıyla Asya ile Avrupa’yı üçüncü defa birleştirecek olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne giden yollardaki son rötuşlar da bitiriliyor. Dünyanın en yüksek kulelerinin bulunduğu köprünün gidiş güzergahlarına yön tabeleları asılıyor. 322 metre yüksekliğindeki köprü kulelerinin ve asma halatların aydınlatma ve ışıklandırma işlemleri ise tamamlandı. Işıklandırma testlerinin de yapıldığı belirtildi. 

 

Kaynak:yeniakit.com.tr

yavuz sultan selim köprüsü 3.gerdanlık recep tayyip erdoğan ne zaman açılıyor köprünün özellikleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Putin'e Türk Akımı Bilgilendirmesi
Putin'e Türk Akımı Bilgilendirmesi
Aziz Yıldırım, Kendisini Protesto Eden Taraftarları Takım Otobüsünde Alkışladı
Aziz Yıldırım, Kendisini Protesto Eden Taraftarları Takım Otobüsünde Alkışladı