53 yıldır hiç görmediği kız kardeşini arıyor

Kayseri’de yaşayan 64 yaşındaki Meryem Zengin, çocukken babası tarafından evlatlık olarak verilen kız kardeşini 53 yıldır arıyor.

53 yıldır hiç görmediği kız kardeşini arıyor
Bu içerik 536 kez okundu.

Kayseri’nin Bünyan ilçesine bağlı Akmescit köyünde yaşayan 64 yaşındaki Meryem Zengin’in hayat hikayesini duyanlar, gözyaşlarına hakim olamıyor. 1954 yılında Ağrı’da dünyaya gelen Meryem Zengin, çocukken kız kardeşi Zühre ile beraber ekonomik yetersizlikten dolayı ailesi tarafından bir aileye evlatlık olarak verildi. Daha sonra evlatlık alınan aile tarafından tekrardan kendi ailesine bırakılan Meryem Zengin'in kardeşi ile yolları burada ayrıldı. Daha sonra 13 yaşında evlendirilerek Kahramanmaraş’a gelin giden Zengin, bu sırada akrabaları tarafından kız kardeşinin evlatlık verildiğini öğrendi ve o yıldan itibaren kız kardeşini aramaya başladı.

Kahramanmaraş’ta eşini kaybeden Meryem Zengin, ardından Kayseri’nin Bünyan ilçesine bağlı Akkışla köyünde bulunan Osman Zengin ile evlenerek, buraya geldi. Burada da kız kardeşini aramaya devam eden Zengin’in aramaları sonuçsuz kaldı.

Hiç görmediği kız kardeşini yıllardır aramaya devam ettiğini söyleyen 64 yaşındaki Meryem Zengin, yetkililerden yardım istedi. Zengin, “Babamın Ağrı’da evlatlık olarak verdiği kız kardeşimi 11 yaşından beri arıyorum. Onu hiç görmedim. Kardeşimin eşine, çocuklarına ve onu tanıyanlara sesleniyorum. Kardeşim, hep seni özlüyorum. Şimdiye kadar hep kardeşimi aradım. Herkese sordum ama hiç kimse bana bir haber vermedi” ifadelerini kullandı.

Kız kardeşini hiç görmediğini belirten Zengin, “Kız kardeşimi hiç hatırlamıyorum. Ben küçükken babam ikimizi de aynı aileye evlatlık vermiş. Sonradan babam beni tekrardan almış ve evlatlık verdiği aileden geri getirmiş. Bakamam diye bacımı o aileye evlatlık vermiş. Bana yardım etmelerini istiyorum. Annem küçükken vefat etmiş. Onu hiç tanımıyorum” şeklinde konuştu. 

53 yıldır hiç görmediği kız kardeşini arıyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Putin'e Türk Akımı Bilgilendirmesi
Putin'e Türk Akımı Bilgilendirmesi
Aziz Yıldırım, Kendisini Protesto Eden Taraftarları Takım Otobüsünde Alkışladı
Aziz Yıldırım, Kendisini Protesto Eden Taraftarları Takım Otobüsünde Alkışladı