Kilis Valiliği harekete geçti

Kilis Valisi Süleyman Tapsız, Telegraph Gazetesi’ne verdiği röportajda, yeni bir göç dalgasına karşı 10 bin kişilik çift katlı konteyner kentin hazır bekletildiğini söyledi.

Kilis Valiliği harekete geçti
Bu içerik 395 kez okundu.

İngiliz The Telegraph Gazetesi’nin Muhabiri ve aynı zamanda gazetenin Ortadoğu editörü Richard Spencer’in sorularını cevaplayan Vali Tapsız, Suriye sınırında kitlesel yeni bir göç dalgasını beklemediklerini belirterek, olası bir göç dalgasında da bütün hazırlıklarının yapıldığını ifade etti. Öncüpınar konteyner Kentinde 10 bin kişilik çift katlı konteynerlerin boş olarak bekletildiğini sözlerine ekleyen Vali Tapsız, aynı zamanda gümrük sahasının yanında 75 dönümlük ve 10 bin kişilik bir alanın da alt yapısını tamamlanarak, yarak hazır halde beklettiklerini söyledi. Türkiye’nin, Suriye sınırında uçuşa yasak bir güvenlik bölgesi oluşturulması yönündeki tezine Almanya’nın, Fransa’nın ve İngiltere’nin daha fazla ve güçlü bir şekilde destek vermesi gerektiğini söyledi. Vali Tapsız, AB tarafından Türkiye’ye gönderilecek olan 3 milyar Euroluk yardımın startının Kilis’te verileceğini ifade ederek, bu paranın Suriyelilerin eğitim, sağlık ve sosyal entegrasyonlarına yönelik projeler ile meslek edindirme konularında yürütülecek çalışmalara harcanacağını belirtti.

SAYGI VE HOŞGÖRÜ VURGUSU

Vali Tapsız, muhabir Richard Spencer’in bir sorusu üzerine halkın büyük bir çoğunluğunun ensar özelliğini taşıdığını, provakasyonlara gelmeden Suriyelilere sevgi, saygı ve hoşgörüyü her zaman gösterdiklerini belirterek, Kilis’te yaşanan huzur ortamının ne kadar büyük bir sorumluluk taşıdığının göstergesi olduğunu sözlerine ekledi.

Kilis valiliği hareket geçti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Putin'e Türk Akımı Bilgilendirmesi
Putin'e Türk Akımı Bilgilendirmesi
Aziz Yıldırım, Kendisini Protesto Eden Taraftarları Takım Otobüsünde Alkışladı
Aziz Yıldırım, Kendisini Protesto Eden Taraftarları Takım Otobüsünde Alkışladı